Grupa

TOUPRET, francuski lider w dziedzinie mas powłokowych dla malarzy, tynkarzy, monterów płyt kartonowo-gipsowych i wymagających majsterkowiczów

Francuska grupa TOUPRET jest producentem gotowych do użycia tynków do przygotowania ścian. Już w 1938 r. M. Jardin opracował praktyczny proces tynkowania, łatwy do zastosowania na wszystkich budowach.
Dzisiaj, dzięki swoim wymaganiom i wiedzy fachowej, grupa TOUPRET stała się marką odniesienia dla profesjonalistów, opracowującą najbardziej zaawansowane i innowacyjne rozwiązania ułatwiające pracę i gwarantujące wykonawcom trwałą naprawę ścian.

Gama produktów i usług dostosowanych do wszystkich profili użytkowników, od największych amatorów po największych ekspertów, aby odpowiedzieć na wszystkie potrzeby, zarówno w przypadku prac renowacyjnych, jak i w nowym budownictwie.

Wypełnianie dziur – Wyrównywanie – Wygładzanie – Tynki zewnętrzne – Rozwiązania dla tynkarzy i monterów płyt gipsowo-kartonowych – Specjalistyczne zabiegi – Powłoki do drewna – Produkty dekoracyjne

Grupa utrzymuje pozycję lidera dzięki stałej jakości swoich produktów, licznym innowacjom, niezawodnej i wydajnej logistyce, umożliwiających jej utrzymanie najwyższego wskaźnika rozpoznawalności na francuskim rynku.
Dzięki swojej pozycji grupa aktywnie się rozwija na międzynarodowym rynku.

NASZA DZIAŁALNOŚĆ MIĘDZYNARODOWA

Sprawdź, gdzie znaleźć produkty TOUPRET na całym świecie.

zobacz mapę
Karta

Dzięki swojej reputacji wśród profesjonalistów w sektorze budowlanym we Francji, grupa TOUPRET stała się marką referencyjną na rynku powłok. Obecnie grupa osiąga prawie 30% swoich obrotów z działalności międzynarodowej, w szczególności dzięki swoim 5 oddziałom, zlokalizowanym w Wielkiej Brytanii, krajach Beneluksu, Szwajcarii, Hiszpanii i w Polsce. W basenie Morza Śródziemnego i w Afryce grupa TOUPRET stworzyła aktywną sieć dystrybucji w ponad 30 krajach. Celem grupy jest dalsze zwiększanie inwestycji i innowacji na całym świecie.

PRODUKCJA WYSOKIEJ JAKOŚCI

We Francji pracownicy grupy są zatrudnieni w trzech zakładach przemysłowych, w pełni zautomatyzowanych. Fabryka w Corbeil (91) specjalizuje się w produkcji produktów w proszku, fabryka w Saint-Étienne (42) produktów w paście w małych opakowaniach, a fabryka w Tigery (91) produktów w paście w dużych opakowaniach. Wszystkie trzy zakłady produkcyjne zapewniają produkcję produktów, których wysoka jakość jest doceniana przez rzemieślników.

Certyfikat ISO 9001, firma TOUPRET wykorzystuje swoje historyczne know-how i rygorystyczne metody. Opracowane formuły nie tylko spełniają wymagania jakościowe ale także aktualne normy środowiskowe, chroniąc użytkowników i planetę.


 

POLITYKA JAKOŚCI

Pobierz

CERTYFIKAT ISO 9001

Pobierz

INNOWACYJNOŚĆ

uznawana przez profesjonalistów
Zorientowana na innowacje, grupa TOUPRET inwestuje każdego roku 4% swoich obrotów w badania i rozwój. Kierowany przez 8 inżynierów i techników dział ma za zadanie opracowywanie innowacyjnych rozwiązań. W rzeczywistości 25% bieżącej sprzedaży grupy to produkty, które jeszcze trzy lata temu nie istniały. Wiele nowości to uzupełnienie produktów, stanowiących podstawowy asortyment TOUPRET, np.Szpachla naprawcza, Mur EX®, Cachet bleu.

To dynamizmowi zespołów marketingowych i technicznych marka zawdzięcza najnowsze osiągnięcia na rynku, takie jak czyste opakowania, eliminujące pył gipsowy na półkach, podczas transportu, czy też system PLANEO® „trzeci sposób powlekania”, za pomocą wałków i pac, wygodniejszy i wydajniejszy, czy jego następca, SANEO, powłoka oczyszczająca, spełniająca najnowsze standardy dotyczące jakości powietrza w pomieszczeniach.

2018: Powłoka dekoracyjna do betonu Sanéo® wybrana przez profesjonalistów Produktem sektora budowlanego
2015: Pierwszy producent mas powłokowych używający czujników formaldehydu z technologią usuwania szkodliwych substancji SANEO® i zdobywca złotej nagrody na Centre Expo 2017 Podium CentreExpo d’Or, CentreExpo 2017, branża dekoracje/ farby, nagroda za odpowiedzialność środowiskową na targach Salon de l’Equipement Professionnel et du Bricolage COFAQ 2015 Finalista, Nagroda za innowacyjność w Salon des Maires et Collectivités Locales 2015 w kategorii Budownictwo / Roboty publiczne / Drogi
2011: Pierwszy system „Masa powłokowa + Narzędzia do aplikacji” dla profesjonalistów PLANEO® SYSTEM
2004: Pierwsza masa powłokowa w paście nakładana przy użyciu maszyny do malowania: TX® 130
2001: Pierwsza masa powłokowa do wypełniania ubytków, do malowania po 3 godzinach: TX® 110

USŁUGI NA CO DZIEŃ

Znana z jakości swoich produktów grupa jest również ceniona za poziom swoich usług. Zespół dedykowanych doświadczonych techników pomaga rzemieślnikom i dystrybutorom w całej Francji Ich zadaniem jest organizowanie dla wybranych firm prezentacji nakładania mas powłokowych. W razie potrzeby rzemieślnicy otrzymują wsparcie na miejscu, pomoc przy rozpoczęciu prac, zapewnioną przez specjalistów TOUPRET. Autoryzowany instytut szkoleniowy TOUPRET zapewnia uzupełniające szkolenie dla użytkowników, a platforma e-learning jest zawsze dostępna na stronie internetowej elearning.toupret.fr      

TOUPRET kładzie również nacisk na porady i edukację, głównie poprzez umieszczanie filmów na stronie internetowej grupy www.toupret.com a także na kanale YouTube.

SPRAWNA ORGANIZACJA

SKONCENTROWANA NA ZADOWOLENIU KLIENTA

Posiadamy w pełni zintegrowane Laboratorium Badawczo-Rozwojowe, któremu przekazujemy środki na realizację naszych ambicji dotyczących projektowania produktów jutra, a w szczególności zrównoważonego rozwoju na rzecz naszych klientów. Dzięki temu jesteśmy coraz bliżej spełnienia potrzeb wykonawców.

Ponadto wykorzystujemy narzędzia przemysłowe na pełną skalę, co pozwala nam zapewnić stała niezawodność naszych produktów.
Jednostki produkcyjne rozmieszczone w 3 fabrykach we Francji i 5 za granicą, są w pełni zautomatyzowane.
4 zakłady posiadają już Certyfikat ISO 9001 we Francji, a w 2018 roku uzyskaliśmy dodatkową certyfikację w naszym oddziale w Hiszpanii.

Nasze nowe centrum logistyczne (otwarte w 2019 roku) zapewnia nam przestrzeń magazynową na 17 000 palet oraz gwarantuje klientom optymalny wskaźnik obsługi ponad 98% we Francji i poza jej granicami.